Fatih Teke

Bilgi Teknolojileri, Spor ve Gezi

İletişim

Merhabalar,

Bana fatihteke[at]outlook.com  adresinden erişebilirsiniz. İstemeden de olsa geç yanıtlarım için kusuruma bakmayınız.

8 thoughts on “İletişim

 1. selam hocam LYNC server için edge server kurulumu ve Persistent Chat hakkında bilgi veririmisiniz
  iyi çalışmalar dilerim

  1. Merhaba,
   Edge Server kurulumu makalesi maalesef yazmamıştım fakat http://www.orcsweb.com/blog/cory-granata/installing-lync-2013-edge-server/ adresi çok güzel bir şekilde anlatmaktadır. Eğer sadece dışarıdan yazışma için erişilecek ise edge yeterlidir. Eğer dışarıdan dosya paylaşımı, görüntülü sesli konuşma, slayt paylaşımı durumları olacaksa o zaman web application da kurulmalıdır.
   Persistent chat ise chat grupları oluşturmak içindir. bu gruplarda yazılanları daha sonra görebilirsiniz.
   iyi çalışmalar.

 2. Merhabalar Fatih Bey
  Ben Afganistandan Abdulbasir ALMAS ege universitesi bilgisayar muhendisligi mezunuyum. yeni bir ise basladim ancak daha once hic lync kullanmamistim ki yeni is yerimde kullaniliyor ve 3 gundur benim icin garip bir durum soz konusu ki bazi PolyCom CX500 telefonlarindan eskiden sign in olunmus ancak simdi bir kere signout yaptiniz mi bir daha girilmiyor.Certificate Web Service Cannot Be Found diyor. buraya maalesef resim eklenmiyormus dhcp ayarlari ozellikle sertifika dagitimi yapan option 43un bir resmi vardi onu gostercektim belki sikinti oradan kaynaklaniyor olabilir diye. ama yine de facebook adresinize gonderdim sorunun detaylarini. yardimci olursaniz sevinirim kariyerim soz konusu 🙂 hayirli geceler

 3. Hocam umarım iyisinizdir. Yeni makalelerinizi bekleriz sanki siteyi biraz boşlamışsınız gibi gördüm, umarım yoğunluğunuzdandır ve en kısa sürede değerli makalelerinizi bekleriz.

  1. Ercan Bey merhaba,
   Haklısınız bir süre işlerden ilgilenemedim. En kısa sürede yeni yazılarla geleceğim.
   İlginize teşekkür ederim 🙂

 4. Merhaba Fatih Bey,
  O365 lisan atamaları yapılmış kullanıcılarımızın lokasyon bazlı Lokasyon-Ad Soyad- Sicil- Kullanılan(atanmış Lisans) türlerinin bulunacağı şekilde bir veriyi powershell ile export etmek için izlemem gereken adımları belirtebilir misiniz?
  Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
  Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.